6 OCAK, 2018

TUNCELİ VE ELAZIĞ, AKŞENER'İ BAĞRINA BASTI

2018 yılının ilk haftasına Giresun ve Ordu illerini ziyaret ederek başlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6 Ocak 2018 Cumartesi günü de Tunceli ile Elazığ şehirlerini ziyaret etti.

Öncelikle hava yolu ile Elazığ'a ulaşan Genel Başkanımız Meral Akşener ve beraberindeki heyet, burada çiçeklerle ve büyük bir sevgi ile karşılandı. Sonrasında karayolu ile Tunceli'ye hareket eden İYİ Partili vatandaşlarımız, bu güzel ilimizde çeşitli ziyaretlerde bulundular.

Bu ziyaretler çerçevesinde kendilerini ağırlamak için hoş hazırlıklar yapan bir cemevini de ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener burada; Tunceli milletvekili Gürsel Erol, Hacı Bektaşı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Ekber Yurt, İYİ Partililer ve vatandaşlarca karşılandı.

Bu cemevi ziyaretinin ardından Tunceli esnafını da ziyaret edip sohbetlerde bulunan Genel Başkanımız Meral Akşener, kendisini selamlayan Tuncelililere hitaben de çok kısa bir konuşma yaparak; hem Tunceli'nin güzelliğinden hem insanlarının iyi niyetinden ve misafirperverliğinden ne kadar çok etkilendiğini ve duyduğu heyecanı dile getirdi.

Tunceli'deki bu güzel ziyaretlerinin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; kendisine eşlik eden İYİ Parti Divan üyeleri, kurucuları ve tüm katılımcılar ile birlikte Elazığ'a hareket etti. Burada İYİ Parti Elazığ Kurucu İl Başkanı Abdulvahap Erdem'in de hazır bulunduğu törende Elazığ İl Başkanlığı binasının açılışını yapan Genel Başkanımız Meral Akşener, Elazığlı hemşehrilerine hitaben de ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Sözlerine "Elazığ’da olmaktan çok mutluyum ama bir taraftan da hala ciğerimiz yanıyor. Hemşehriniz, eski İçişleri bakanı olarak evladım Fethi Sekin’in şehadetinin birinci sene-i devriyesi. Mekânı cennet olsun, Peygamber efendimize komşu olsun; o yattıkça Allah ailesine ömür versin." duasıyla başlayan Meral Akşener, "İYİ Parti kurulalı 2,5 ay oldu ve bugün burada 19. ilimizi ziyaret etmiş bulunuyoruz. Her gittiğimiz şehirde vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını dinledik ve bütün bunları kamuoyunda gündeme getirdik. Sayemizde şimdi ufak ufak bu sorunlar hükümetin de gündemine giriyor." dedi.

Türkiye'nin her neresine giderse gitsin karşılaştığı 'Genç İşsizlik' sorununun, Tunceli ve Elazığ'ın da ortak derdi olduğunu belirten Meral Akşener, "Türkiye, bu kadar çok genç işsizler ordusunu kaldıramaz, bu yükü taşıyamaz. Bu kadar gencin umudunu kaybetmiş olmasını, hayallerinin yıkılmış olmasını taşıyamaz. İYİ Parti iktidarında üreten Türkiye kuracağız. Sanayiden tarıma, hayvancılığa kadar üreten bir Türkiye inşa edeceğiz." diyerek İYİ Parti'nin programında yer alan ekonomi politikasına değindi ve "Türkiye’de üreten bir ekonomiyi İnşaallah İYİ Parti kuracak. Üreten bir tarım, üreten bir hayvancılık, üreten bir sanayi, üreten bir teknoloji bizim birinci tercihimiz olacak. Gençlerimizin umudunu yeşerteceğiz, onları iş sahibi yapacağız." sözünü verdi.

Bugün ortaya çıkan bu büyük problemin ana kaynağının ise uzun yıllardır Türkiye'yi yöneten hükümetlerin davranış ve tutumlarından kaynaklandığını belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener şunları söyledi:

"Gençlerimiz bizim umudumuz, geleceğimiz. Onlar umutlarını kaybederse, hayata küserse Türkiye ne yapar, nasıl ileriye gider? Birilerine sesleniyorum buradan: Sizin çocuklarınızın gemicikleri varken, bizim çocuklarımızın işsizlikten başı dönüyorsa, bu kul hakkıdır, kul hakkı!

Yıllardır bizim çocuklarımız KPSS sınavlarına girdi, kazanabildi mi? Hayır. Çünkü bir baktık FETÖ soruları çalmış. Çocuklarımızın gireceği işlere Fetöcüler girdi, bunların çocukları girdi. Kul hakkıdır bu, kul hakkı! Hiç utanmıyor musunuz? Allah’ın huzuruna nasıl çıkacaksınız?

Bu ülkenin parasını kendi paranmış gibi harcayamazsın. Bu paralar, burada gördüğün insanların vergileriyle biriken paralardır, beytülmaldır. Canının istediği gibi, babanın parası gibi harcayamazsın. Buna dur diyeceğiz. Size borcumuz olsun, hepsinin hesabını tek tek soracağız."

Konuşmasının ve açılış töreninin ardından Elazığ esnafını da ziyaret ederek onları dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu ziyaretlerinin ardından ise gerek Tuncelili hemşehrileri gerekse Elazığlı yiğit Gakgoşlar tarafından bir daha buluşmak sözü alınarak Elazığ'dan büyük bir hoşnutluk, sevgi ve selamlar ile uğurlandı.


  • TUNCELİ VE ELAZIĞ, AKŞENER'İ BAĞRINA BASTI
  • TUNCELİ VE ELAZIĞ, AKŞENER'İ BAĞRINA BASTI

Medeniyet yolunun taşlarını
sadece cesurlar döşer...

Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı

AYRINTILI BİLGİ